POMOCY !!! Szukam dobrego regionalnego jedzenia!

POMOCY !!! Szukam dobrego regionalnego jedzenia!

Już od dłuższego czasu chodzą za mną domowe placki ziemniaczane, które robiła mamusia, jak jeszcze mieszkałem w domu:) Zdoła mi pomożecie – szukam jakiejś Krakowskiej knajpy, gdzie robią naprawdę smaczne placki ze świeżych kartofli?

Rimano

Posty: 25

 
Idealne placki w Krakowie? Panie, pan raczy żartować :) A tak poważnie to nie mam zielonego pojęcia, gdzie można coś takiego zjeść nieco tanio oraz nie dostać zatrucia pokarmowego. Natomiast ja w sumie rzadko kiedy jem na mieście. Hmm, tak po prawdzie to ostatni raz na mieście jadłem jeszcze w szkole podstawowej, jak nas wzięli na wycieczkę do Mc Donalda :P

Mr Frog

Posty: 24

 
Jest takie jedno miejsce w Krakowie, gdzie rzeczywiście podają świeże jedzenie, a nie mrożonki. Bez wątpienia mowa o takich nieco tanich miejscach :P Precyzyjnie na ulicy Sławkowskiej 24A jest restauracja www.domoweprzysmaki.pl, gdzie na klientów czekają nie tylko prawdziwe placki ziemniaczane, natomiast również domowe zupy, drugie dania itd.

martins6

Posty: 22

 
Jeśli faktycznie chcesz pojeść w Kraku to ja ostatnio odkryłem knajpę, gdzie nie żałują klientowi jedzenia na talerzu:) Lokal www.domoweprzysmaki.pl to prawdziwe niebo w gębie i gwarancja, że nie wyjdziesz od nich głodny, ani również biedny :P Ich placki mają moją rekomendację, podobnie jak rosół :)

Gumis

Posty: 20

 
Na przyzwoite placki łatwo z patelni zapraszam na Stare Miasto. Jak ktoś zna Kraków to wie gdzie jest Sławkowska (okolice Pijarskiej). Właśnie tam działa restauracja www.domoweprzysmaki.pl i rzeczywiście serwują normalną, domową kuchnię. Pierożki, schabowy, bigos, no i nie ulega wątpliwości placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym także się znajdą :) Fajne miejsce, latem można posiedzieć w ogródku, a zimą zapraszają do klimatycznego środka.

dskoku

Posty: 24

 
Jakby Cię tutaj nakierować, hmm...Musisz odnaleźć Kościół św. Kazimierza niedaleko Basztowej i stamtąd kierować się na ulicę św. Marka, zaś później odbić w Sławkowską :) Tam jest moim zdaniem najlepszy lokal z domowym jedzeniem www.domoweprzysmaki.pl. Jest tutaj absolutnie wszystko, nie tylko placuszki domowej roboty, natomiast też pierogi, schab, rosół...Zawsze tam wpadam na kacu, żeby się podleczyć dobrą zupką :)

Admin

Posty: 14