Strona główna > Biznes i Ekonomia > Tanie kursy > kursy lotnicze, szukam !

kursy lotnicze, szukam !

kursy lotnicze, szukam !

Jest jakaś szkoła lotnicza, która proponuje licencje na drobne samoloty? Chodzi mi o taki, co pomieści cztery osoby.

Odi

Posty: 6

 
Jest szkoła lotnicza, która prowadzi inne szkolenia. Można tam zdobyć licencje rekreacyjną, turystyczną, niemniej jednak i na latanie w nocy. Każdy może znaleźć to, czego szuka. Znajomy robił sobie taką licencje, niemniej jednak nie lata, albowiem kasy mu brakuje na wynajęcie samolotu. To droga impreza, dlatego nie jest przeznaczona dla każdego.

wisła1905

Posty: 10

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w którym zmieszczą się dwie osoby. To byłoby piękne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, ale może w przyszłości?

Black_Riot

Posty: 14

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Sarenka

Posty: 11

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

Fanatyk

Posty: 11

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

Pamooko

Posty: 17

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, dlatego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

Trener

Posty: 9

 
Kocham latanie, ale na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, że same koszty kursu są wysokie. Zakup samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

Pszemeg

Posty: 31

 
Mnie wystarczy latanie na wakacje i już mam dość. Nie wyobrażam sobie, iż miałbym robić to sam. Wolę jednak polegać na innym, bo wiem, iż mają doświadczenie i mniej się przy tym boje. Latanie samodzielnie to nie dla mnie.

Mariusz

Posty: 8